فوم پلی اتیلن نمونه ای از فوم های عایق میباشد که هم به صورت عایق حرارت و هم به صورت عایق ضربه به کار برده میشود.

نمونه های کاربرد فوم پلی اتیلن برای مبحث عایق ضربه هم در صنعت ساخت و تولید و هم در مبحث ساختمان و مسکن کاربرد دارد.

فوم پلی اتیلن در ساختمان از منظر عایق حرارت کاربردهای فراوانی دارد به این صورت که در حین پروژه ساخت و احداث ساختمان با به کار بردن این نوع عایق حرارتی صرفه جویی های فراوانی در مبحث انرژی میگردد ، زیرا همواره یکی از مهمترین بحث ها  در امور ساختمان و انرژی جلوگیری از ((هدر رفت انرژی و صرفه جویی برای نسل آینده)) میباشد.

فوم پلی اتیلن در ساختمان معمولا در دیواره ها ، سقف ، پوشش کانال های حرارتی و برودتی و لوله های تاسیساتی به کار برده میشود.

عایق حرارتی در ساختمانها در دیواره ها و معمولا در بین دو دیوار که به سمت بیرون ساختمان مشرف میباشند به کار برده میشوند به طور مثال در زمان ساخت واحد مسکونی فوم پلی اتیلن را در بین دیوار ها قرار میدهند تا بعد از اتمام ساخت و سکونت در واحد مذکور حرارت یا برودت هوای بیرون از ساختمان بر روی واحد مسکونی تاثیر نگذارد و یا در اطراف کانالهای انتقال هوا نظیر کانال کولر یا چیلر و اسپیلیت این فوم عایق را به کار میبرند و کانال را با این فوم پلی اتیلن پوشش میدهند تا که گرمی یا سردی هوای اطراف کانال بر روی کانال تاثیری نگذارد و به قولی در طول مسیر کانال هدر رفت انرژی نداشته باشیم.

در لوله کشی ساختمان ، واحد های صنعتی و مسکونی نیز فوم پلی اتیلن از دو منظر کاربرد فراوانی دارد یکی همان دلیل اصلی استفاده یعنی جلوگیری از هدررفت انرژی وکاهش یا افزایش دمای موجود در لوله های انتقال و دیگری هم جلوگیری از ورود ضربه به لوله های موجود نظیر لوله های آب یا پکیج در حین پروژه ساخت و اتمام ساختمان ، زیرا در موقع لوله کشی ساختمان لوله های عبوری از کف ساختمان نظیر لوله های رادیاتور یا سیستم کلکتوری در معرض خطر ضربه یا سوراخ شدن هستند که اگر به این امر توجه نشود ممکن است بعدها سبب بروز خساراتی فراوان گردد.

فوم پلی اتیلن لوله ای در ارس فوم از سایز12تا 110میلیمتر قابل عرضه میباشد که با توجه به نیاز شما همچنین میتوان این فوم ها را به صورت رنگی یا حتی با دانسیته (فشردگی) مختلف عرضه کرد.

همچنین برای برخی از مباحث که حساسیت بیشتری دارند نظیر یک خط لوله انتقال برودت یا حرارت با طول زیاد میتوان از فوم لوله ای چگالی بالا با روکش آلومینیومی استفاده کرد تا حداقل هدررفت انرژی را داشته باشیم.

فوم پلی اتیلن را میتوان به عنوان عایق ضربه یا رطوبت جهت بسته بندی محصولات به کاربرد.

به طور مثال وقتی که یک وسیله برقی خرید میکنید شاید با این موضوع مواجه شده باشید که وسیله ی مربوطه در کارتن در بین چند قطعه فوم فشرده(یونالیت) و در نهایت داخلی یک کیسه ی فومی شکل قرار داشته که این امور جهت جلوگیری از ورود ضربه به محصول در هنگام حمل و جابه جایی و همچنین عدم تاثیر رطوبت هوا بر روی محصول میباشد ، زیرا فوم پلی اتیلن به جز اینکه به نوعی عایق حرارت و برودت میباشد به دلیل ساختار متشکل از پلی اتیلن در مقابل رطوبت نیز عایق بوده و از ورود و تاثیر رطوبت محیط  اطراف بر روی محصولات صنعتی و حساس جلوگیری به عمل می آورد.

فوم پلی اتیلن را برای بحث عایق ضربه با توجه به حجم و ابعاد محصول میتوان از ضخامت1میل تا حتی 100میل در نظر گرفت که بیشترین ضخامت کاربردی برای این امر ضخامت1تا5میل میباشد.

در مجموع میتوانیم فوم پلی اتیلن را عایقی مناسب و مقرون به صرفه محسوب نماییم که با صرف هزینه ای اندک برای خرید و کاربرد این محصول در ساختمان به نوعی صرفه جویی های بزرگی برای خود و نسل آینده در مبحث انرژی به عمل آورده ایم و یا با کاربرد فوم لوله ای بر روی لوله ها برای جلوگیری از بروز صدمات احتمالی به لوله های تاسیسات در زمان ساخت در مبحث ساختمان به عمل می آوریم و یا اینکه در شرکت ها و کارگاههای تولیدی جهت حفاظت از محصولات تولید شده درمقابل ضربات احتمالی در حین حمل و نقل یا جابجایی و بروز خساراتی جبران ناپذیر از فوم پلی اتیلن میتوان برای این کار بهره گرفت .

فوم پلی اتیلن را با چگالی مختلف ، رنگ های متنوع و روکش های گوناگون  نظیر آلومینیوم و متالایز به صورت عمده و خرده از ارس فوم میتوانید با قیمتی مناسب خریداری کنید.