تمیز کردن کفپوش گرانول باشگاهی

از بهترین کیفیت کفپوش های گرانولی این است که بسیار با دوام و نگهداری کم است. بیشتر مایعات باعث لکه دار شدن و آسیب رساندن به سطح نمی شوند و آسیب رساندن به مواد در اثر برخورد بدنی به دلیل داشتن خاصیت انعطاف پذیر و در عین حال بازده آن نسبتاً دشوار است. گرانول باشگاهی نیز در برابر سوختگی مقاوم است و مستحکم نگه داشتن قالب یا کپک نیست. خاک و زباله ها به آرامی روی سطح لاستیک استراحت می کنند و باعث می شود کف آن راحت شود.

به همین دلیل، کفپوش گرانولی در طیف گسترده ای از مناطق چالش برانگیز از جمله آشپزخانه ها، حمام ها، بیمارستان ها، زمین های بازی و سالن های بدنسازی به کار گرفته می شوند. با این حال، برخی از مراحل اساسی تمیز کردن و نگهداری وجود دارد که به طور مرتب دنبال می شوند تا کف آن را ضد عفونی کرده و به بهترین شکل نگاه داشته شود.

فرکانس تمیز کردن

شایع ترین مشکل تعمیر کفپوش گرانولی، کثیفی و آوارهای کوچک است که توسط کفش و چکمه یا توسط پنجره ها و مجاری هوا منفجر شده اند. فرش های ورودی و خروجی هر اتاق می تواند به جذب مقداری از آن کمک کند، اما خاک ساینده است و اگر برداشته نشود می تواند کفپوش شما را به مرور زمان کاهش دهد.

تمیز کردن این آوارها یک ماده ساده در جارو کردن یا جاروبرقی آن بطور منظم (روزانه یا هفتگی است، بسته به اینکه چه میزان پا در منطقه تجربه می کند).

نکته

توجه داشته باشید که اگر گرانول باشگاهی شما با چسب نصب شده است، حداقل 72 ساعت پس از نصب نباید آن را به هیچ وجه تمیز کنید تا زمان چسبندگی به شما محکم شود. بعد از سه روز کامل، می توانید نصب را کامل در نظر بگیرید و می توانید کف را به طور عادی درمان کنید. توجه: در مورد محصولات با کلیک با هم و وزن استاتیک که از چسب استفاده نمی کنند، این موارد احتیاط لازم نیست.

تدارکات

  • جارو
  • خلاء
  • مپ
  • سطل
  • اسفنج
  • پارچه یا دستمال تمیز
  • ماده پاک کننده غیر اسیدی یا صابون خفیف ظرف
  • سرکه سفید

دستورالعمل ها

اگر در کفپوش گرانولی خود لکه ای از حالت ناخوشایند ایجاد کرده اید، می توانید به راحتی آن را با مایع پاک کنید و بدون نگرانی از آسیب دیدن مواد، آن را با مایع پاک کنید. فقط اطمینان حاصل کنید که هر ماده تمیز کننده ای که استفاده می کنید اسیدی یا استون نیست و حاوی ترپتین نیست. این مواد همه می توانند گرانول باشگاهی را لکه دار کنند و باعث آسیب دائمی و جبران ناپذیری شود.

گرانول باشگاهی

شکل 1

راه حل تمیز کردن

برای یک محلول تمیز کننده کفپوش گرانولی ارزان قیمت و طبیعی، یک فنجان سرکه سفید را درون یک گالن آب داغ مخلوط کنید. به منظور تمیز کردن و ضد عفونی کردن کف، می توان از این محلول با پاک کردن، اسفنج یا پارچه استفاده کرد. برای داشتن یک اثر معطر، یک لیمو لیمو یا چند قطره از روغن ضروری مورد نظر خود را به مجرای اضافه کنید.

صابون ظرف ملایم را می توان جایگزین سرکه در این محلول کرد. همچنین می توانید همه آنها را با هم مخلوط کنید تا یک پاک کننده حتی قوی تر ایجاد شود. مثل همیشه، نسبت آب به ماده تمیز کننده تعیین می کند که تمیز کننده چقدر متمرکز و مؤثر است. در همه موارد، آب مورد استفاده باید گرم و گرم باشد و برای تمیز نگه داشتن آن باید مرتباً مخلوط شود.

اگر لکه ای سرسخت دارید که کاملاً تنظیم شده است، از یک محلول تمیز کننده غلیظ به همراه یک برس دست استفاده کنید تا فشار اضافی روی کف زمین وارد شود. شما می توانید با جدیت تمیز کنید، اما مطمئن شوید که آنقدر فشار نیافته اید که برس کف را زخم کند.

برخورد با لکه های ادرار

ادرار می تواند مشکل خاصی را برای کفپوش های گرانولی ایجاد کند و باعث ایجاد لکه های تنظیم شده با استفاده از روش های معمولی شود. در این حالت، مقدار زیادی از خمیر دندان سفید باید در ناحیه آسیب دیده اعمال شود. بگذارید 10 تا 15 دقیقه خشک شود، سپس آن را با آب گرم و تمیز بشویید. این کار می تواند چندین بار انجام شود تا لکه برداشته شود.

محصولات برای جلوگیری از هرگونه مواد پاک کننده شیمیایی اسیدی یا استون یا هر نوع محلول حاوی ترپتین به طور ناخوشایند کف شما را لکه دار می کند. تمیز کردن لنت ها و اسفنج های پشم فولادی می تواند سطح لاستیک را خرد کرده و اسکار کند و در طی فرآیند تمیز کردن به آن آسیب برساند.

نگرانی در مورد آب

برخلاف برخی از مواد کفپوش، لاستیک در هنگام تمیز کردن و برش زدن تحت تأثیر رطوبت قرار نمی گیرد. پس از اتمام، فقط بگذارید کف هوا خشک شود تا به صورت طبیعی بدون لکه بریزد.

توجه داشته باشید که اگر گرانول باشگاهی شما روی یک کف زیر تخته سه لا نصب شده است، هرگونه آب ایستاده روی درزهای بین کاشی ها می تواند نشت کند و با گذشت زمان رطوبت می تواند باعث شود که چوب زیرپوش قالب گرفته یا پوسیده شود. این امر را می توان با استفاده از زیر لایه مانع بخار که در حین نصب قرار می گیرد، جلوگیری کرد.

گرانول باشگاهی

شکل 2

پولیش زدن

یک دستگاه تهویه مطبوع کف می تواند بر روی سطح کف یا با پارچه ای با دست و یا با استفاده از دستگاه پولیش حرفه ای انجام شود. اگر از دستگاه استفاده می کنید، مطمئن شوید که این کار با کمتر از 350 چرخش در هر دقیقه انجام می شود، یا خطر آسیب رسیدن به کف را دارید. تهویه دوره ای به بازگرداندن درخشش درخشان و کفپوش گرانولی شما هنگام نصب، کمک می کند.

یک جایگزین ارزان قیمت برای این کار، مخلوط کردن یک فنجان نرم کننده پارچه در یک گالن آب و کوبیدن آن در کف است. به طور مرتب انجام می شود، این به بازگرداندن برخی از درخشش های اصلی کمک می کند.

گرانول باشگاهی