ورق پلی کربنات

ورق پلی کربنات چیست؟

مزایای پلی کربنات (PC)

معایب پلی کربنات

انواع ورق پلی کربنات

شکل 1ورق پلی کربنات

شکل 2پلی کربنات

ورق پلی کربنات

خیلی از افراد با انواع ورق های پلی کربنات آشنا نمیباشند. نحوه نصب پلی کربنات و ابعاد پلی کربنات موضوع دیگری است که بیشتر افراد به آن واقف نیستند. در اینجا اطلاعاتی از اصل پلی کربنات تا قیمت ورق های کربنات را به شما بسپارتد. هدف ما تنها افزایش اطلاعات شما راجع به انواع پلی کربنات است. دیگر مفاهیم مربوط به محصول پلی کربنات را هم ما در نظر داریم که به شما منتقل شود.

ورق پلی کربنات چیست؟

در سال ۱۹۵۳ ماده ای تحت عنوان رزین پلی کربنات توسط دکتر دانیال فاکس تولید شد. در سال ۱۹۵۸ پلی کربنات به شکل عمده راه خود را به بازار های جهانی باز کرد. در سال ۱۹۶۸ انواع پلی کربنات توسط شرکت جنرال الکتریک پلاستیک روانه ی بازار شد. که از قضا مورد علاقه مردم نیز قرار گرفت. در حال حاضر شاهد استفاده از نورگیرهای سقفی در مصالح ساختمانی میباشید. پلی کربنات شیئی است شفاف اما با مقاومت بالا در مقابل ضربات که میشود آن را جایگزین شیشه کرد.

ورق-پلی-کربنات

شکل 1ورق پلی کربنات

مزایای پلی کربنات (PC)

به این دلیل که پلی کربنات قادر به تأمین نور روزانه را مطابق به شیشه دارد. این ماده موفق شد در مصالح ساختمانی و دیگر صنایع مورد استفاده قرار بگیرد. از دیگر مواردی که موجب شد پلی کربنات محبوب گردد میتوان نام برد:

 1. مقاوم در برابر اشعه فرابنفش.
 2. قابلیت انعطاف پذیری پلی کربنات از برترین مزایای پلی کربنات است.
 3. نصب آسان انواع پلی کربنات موجب راحتی و سرعت بخشیدن به کارمیگردد.
 4. از مزایای پلی کربنات میشود به با دوام بودن آن اشاره نمود.
 5. کاهش مصرف انرژی با استفاده از انواع پلی کربنات ممکن است.
 6. سازگاری با انواع شرایط اقلیم جغرافیایی.
 7. در مقابل حوادث طبیعی مانند طوفان، زلزله، باران و… مورد استفاده قرار میگیرد.
 8. یکی دیگر از مزیای ورق پلی کربنات خاصیت سبک بودن ورق هاست.

معایب پلی کربنات

هر محصول یا ازاری دارای عیب هایی است. ما به شما این قول را نمیدهیم که ورق های پلی کربنات بدون عیب هستند. ولی معایب آن نسبت به مزایای پلی کربنات بسیار کم و قبل چشم پوشی میباشد. اگر دقت نمایید متوجه میشوید با وجود معایب کم این محصول چه کاربرد هایی که در صنعت ندارد. ولی معایب پلی کربنات میتواند چه چیز هایی باشد؟

ایرادات ورق پلی کربنات عبارت است از:

 1. کدر شدن ورق به دلیل افتادن خش بر روی پلی کربنات، یکی از ایرادات پلی کربنات به حساب می آید. (خش به دلایل مختلفی رخ میدهد مانند هنگام نصب یا انتقال ورق که اگر درست انجام نشود ورق آسیب میبیند.)
 2. نسبت صدای پلی کربنات به ورق های دیگر از معایب پلی کربنات است.

انواع ورق پلی کربنات

همانطور که اشاره شد از پلی کربنات در عرصه های متفاوتی مانند مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرد. ولی در ادامه انواع پلی کربنات را به شما خواهیم گفت. در حالت کلی ورق های پلی کربنات به دو دسته تقسیم بندی میشوند:

 1. پلی کربنات دو جداره یا چند جداره
 2. پلی کربنات تخت یا PC FLAT

این دو از انواع ورق های پلی کربنات به حساب میروند. بهره گیری از پلی کربنات در ایران به سالهای قبل باز میگردد. ولی افرادی با مفاد و کاربرد این صنعت سنخیتی ندارند. در این مقاله تصمیم بر این است که شما را با مزایای پلی کربنات آشنا نماییم.

· پلی کربنات تخت یا PC  FLAT

یکی از انواع پلی کربنات در مصالح ساختمان، پلی کربنات تخت است. پلی کربنات تخت یک محصول عالی است که با مقاومت بسیار بالایی که دارد توانست جایگزین شیشه گردد. به ورق پلی کربنات تخت، آهن شفاف نیز گفته میشود. به این دلیل که شفافیت این محصول مانند شیشه میباشد. نیز در مقابل ضربات فیزیکی بسیار مقاوم است.

1-  مزایای پلی کربنات تخت

 1. از مفاد ورق پلی کربنات تخت، دارا بودن شفافیت بالا است.
 2. یکی از مزایای پلی کربنات تخت، قابلیت نصب آسان آن در محیط های مختلف است.
 3. مقاومت پذیری زیاد در برابر ضربات فیزیکی
 4. از دیگر ویژگی های پلی کربنات تخت، مقاومت آن در برابر گرما و سرما است.
ورق-پلی-کربنات

شکل 2پلی کربنات

1-  ابعاد پلی کربنات تخت

استاندارد ابعاد ورق‌ پلی کربنات تخت برای تولدی ۲۰۵×۱۲۵ سانتیمتر مربع میباشد. اگر دقت نمایید در دو طرف Flat pc با فیلم محافظ سطحی پوشیده شده اند. این امر آن را در برابر ضربه مقاومت مینماید. از سمت دیگر از پلی کربنات تخت یک لایه جهت مقاومت در برابر اشعه فرابنفش مورد استفاده قرار میگیرد. درباره نحوه نصب پلی کربنات و نیز شرایط و نگهداری آن، مطالبی روی پلی کربنات تخت نوشته شده است.

پلی کربنات خواص و موارد استفاده ی فوق العاده ای در صنعت و بخش های خصوصی دارد. با خرید ورق های پلی کربنات از شرکت ارس فوم زیبایی و کیفیت را به خود هدیه دهید. شرکت ارس فوم با بهره مندی از بهترین مارک و جنس ورق های پلی کربنات مشتریان خود را راضی میکند. برای تماس با شرکت ما، تماس با ما را کلیک کنید.