مزایای پوشش کف گرانولی

هم در خانه و هم در محیط های تجاری محبوبیت بیشتری پیدا می کند و دلیل خوبی برای آن وجود دارد. افراد بیشتری در حال کشف مزایای منحصر به فرد ارائه شده برای کفپوش های لاستیکی و چگونگی ارزشمند بودن آنها در محیطی که مستعد ریزش، استفاده سنگین و ساییدگی و پارگی است، هستند.

کفپوش گرانولی یک گزینه پوشش کف بسیار متنوع است. غالباً توسط متخصصان پوشش کف مورد بررسی قرار می گیرد. تصور غلط در مورد کفپوش گرانولی وجود دارد که نگهداری آن بسیار گران و سخت است. پیروی از برنامه نگهداری کارخانه سازندگان، افسانه مربوط به تمیز کردن دشوار را کاهش می دهد.

اگر می خواهید گزینه پوشش کف بی نظیر باشد، کف پوش های لاستیکی ارزش دیدن دارد.

از خصوصیات ذاتی کفپوش گرانولی دوام، انعطاف پذیری طبیعی و نگهداری کم است. کفپوش گرانولی بسیار بادوام است.

این ویژگی ها باعث شده تا کفپوش های لاستیکی به گزینه ای ایده آل برای بسیاری از برنامه های کاربردی تبدیل شود. مجموعه های ورزشی ، خدمات درمانی، مؤسسات، دفاتر ، و تأسیسات خرده فروشی به محلی برای کاربردهای کفپوش گرانولی تبدیل شده اند.

کفپوش-گرانولی

شکل 1

برخی از مزایای دیگر موجود در زیر ثبت شده اند:

کف انعطاف پذیر برای راحتی

لاستیک یک سطح عالی برای مناطقی است که افراد باید برای مدت طولانی در آن بایستند. حد نرمی کفپوش های گرانولی با این وجود که نسبتا زیاد نیست اما باعث دردپا در پی ایستادن زیاد بر روی به هیچ وجه نمیشود

 • از نظر ابعادی پایدار است
 • PVC رایگان
 • جاذب صدا و مقاومت در برابر استاتیک
 • مقاومت در برابر لغزش عالی
 • برخی از انواع کفپوش های لاستیکی بیش از حداقل استاندارد استاندارد برای لغزندگی مجاز، با عنوان ضریب اصطکاک، 80 درصد یا بیشتر است.
 • ضد آب
 • مقاومت در برابر بارهای ضربه سنگین
 • وسایل کف پوش لاستیکی، جیغ و خراش سخت است و به آنها طول عمر فوق العاده ای می بخشد.
 • مقاوم در برابر سوختگی سیگار و نشت مواد شیمیایی
 • طبیعتاً در برابر رنگ آمیزی، کپک و قالب مقاوم هستند، بنابراین سالها عالی به نظر می رسند.
 • ساخت و ساز همگن
 • یکنواختی رنگ
 • هیچ نگرانی در مورد سلامتی و محیط زیست ندارد.

قابل بازیافت

لاستیک بازیافتی خرد شده و در یکی از سه محصول اصلی برش داده می شود: مالچ محوطه سازی، زمین بازی یا خرد کردن لاستیک برای میادین ورزشی و سایر کاربردها که از دیگر کاربردهای این لاستیک خرد شده که به اختصار کف پوش گرانولی مینامیم میتوان جهت استفاده در باشگاه های ورزشی (به ویژه باشگاه های بدنسازی و ایروبیک).

که این مزیت را دارد که در این باشگاه ها احتمال ورود ضربه به کف باشگاه به خاطر رها کردن وزنه و دمبل و تحرک ورزشکاران با کفش بر روی آن نیز بر خلاف دیگر کفپوش ها هیچ گونه تاثیر سویی بر روی فضای کف و حتی کفپوش ندارد و همچنین همزمان عایق ترین از نظر صداگیری و مستحکم ترین جهت ضربه میباشد.

همچنین از کفپوش های گرانولی جهت استفاده در مجموعه های پانسیون و نگهداری حیوانات نیز استفاده میشود و یا به عنوان عایق در فروشگاه ها و انبارها جهت جلوگیری از صدمه کف در موقع بارگیری یا تخلیه بار  ، کفپوش های بازیافتی نظیر کفپوش های گرانولی گزینه ای زیبا و با دوام جهت محوطه سازی زیبا و یا یک زمین بازی چشم نواز را فراهم می کند که تمیزترین و ایمن ترین در بازار آمریکا است.

کفپوش گرانولی محبوبیت خود را بدست آورده است زیرا طرح ها و الگوهای جذاب آن با روند معماری امروز سازگار است بدون اینکه عملکرد، پایداری یا هزینه ای را قربانی کند. مهمتر از همه، کفپوش گرانولی بادوام است، به بهبود کیفیت هوای داخلی (IAQ) کمک می کند و سازگار با محیط زیست است.

با وجود بسیاری از رنگ ها و بافت های شیک موجود، کفپوش های لاستیکی از موسسات خارج شده و در کاربردهای مسکونی بیشتر و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

کفپوش-گرانولی

شکل 2

ساده در نگهداری

کفپوش گرانولی کفپوش انتخابی در مراکز تجاری، آموزشی، نهادی و دولتی است که طول عمر، مقاومت در برابر لغزش و مقاومت آن برای آسایش و امنیت استفادا کنندگان از اهمیت بالایی برخوردار است.

امروزه تعداد و تنوع امکانات دارای پوشش کف لاستیکی در حال افزایش است زیرا معماران و طراحان در حال پاسخ دادن به رنگ ها و الگوهای جدید هیجان انگیز هستند و مدیران تاسیسات و صاحبان ساختمان در حال کشف فرصت های جدید برای گنجاندن محصولات سازگار با محیط زیست در ساختمان های خود هستند.

دوام و چرخه عمر طولانی کفپوش های لاستیکی برای کسانی که به دنبال وضعیت ساختمان سازی سبز هستند، نیاز به حذف و دفع مکرر و صرفه جویی در منابع طبیعی در این فرایند را از نظر خود محصولات کفپوش و چسب های مورد نیاز برای نصب آنها، جذاب می کند.

هنگامی که زمان حذف و دور انداختن کف لاستیکی است، بازیافت گزینه ای است. شرکت های تخصصی، کف پوش های لاستیکی گرانول را برای استفاده به عنوان تشک فرود، تشک های صنعتی یا پایدار و پوشش های عرصه های ورزشی بازیافت می کنند.

پوشش کف لاستیکی قدیمی همچنین می تواند در بازیافت حرارتی مورد استفاده قرار گیرد، به عنوان سوخت جایگزین برای گاز یا روغن در ایستگاه های حرارتی که در آن انرژی موجود در مواد قابل احتراق بازیابی می شود، خدمت می کند.