گرانول باشگاهی یکی از بهترین و کاربردی ترین کفپوش های موجود در بازار است که بسیار مناسب، جهت باشگاه‌ها و مهد کودک‌ها و حتی پارک‌ها و فضاهای باز می باشد که اکثر مردم معمولاً چیز زیادی از این کفپوش لاستیکی نمی‌دانند. ما در این نوشته به نکات بسیار جالب، ظریف و دانستنی در مورد گرانول باشگاهی، این کفپوش مرغوب و پرطرفدار می‌پردازیم.

گرانول باشگاهی کفپوش بسیار سنگین و مقاوم در برابر وزن های سنگین است که معمولاً نمونه آن را در باشگاه های بدنسازی دیده‌اید. کفپوش گرانول باشگاهی را در ورزشگاه های بدنسازی استفاده می‌کنند چون بهترین گزینه برای آنان می باشد زیرا اگر وزنه سنگین را وزنه بردار بلند کند و به زمین بیندازد این کفپوش گرانول باشگاهی به خوبی ضربه گیری می کند و مقدار زیادی از ضربه توسط کف دفع می شود و مانع خسارت به کف سالن و یا آسیب دیدگی می شود همچنین عایق بسیار خوب و عالی است در برابر صدا. همین خصوصیات باعث می‌شود که شما یک ورزش جامع و کامل و همچنین متنوع را داشته باشید و در سالن ورزشی خود دستگاه های سنگین هم استفاده کنید. وزن های بالا و رفت و آمدهای زیاد باعث خراب شدن و قابلیت ها و کیفیت کفپوش گرانول باشگاهی نمی‌شود چرا که مقاومت در برابر وزنه های سنگین و پر رفت و آمد از خصوصیات گرانول باشگاهی است. برای مراکزی مثل  حیاط خانه بازی و حیاط مهد کودک نیز می‌توان از این کفپوش استفاده کرد و فضایی برای بازی هایی در حیاط برای بچه ها ایجاد کرد مثل فوتبال کردن بدون اینکه نگران آسیب دیدگی آنان شویم چرا که گرانول باشگاهی یک وسیله ایمن برای استفاده کنندگان است. البته توجه داشته باشید کفپوش گرانول و یا هر کفپوش دیگری نمی‌تواند قابلیت جلوگیری از آسیب ناشی از یک سقوط و یا یک برخورد شدید را داشته باشد. شما می توانید گرانول باشگاهی را در حیاط مهد کودک و یا خانه بازی و حتی حیاط منزل خود نصب کنید و بر روی آن از تاب و سرسره و الاکلنگ و یا سرسره موزی و همچنین چند تا ماهی تعادلی برای بازی کودکان نصب کنید و فضای محیط خود را بسیار شاد و ایمن کنید. شما هنگام قدم زدن در پارک و در کنار وسایل بازی مثل الاکلنگ تاب و سرسره در پارک با کفپوش گرانول باشگاه برخورد کرده‌اید و بر روی آن قدم زده اید مقاومت و کارایی کفپوش گرانولی باشگاه تا حدودی است که از آن به راحتی در مکان های پر رفت و آمد و شلوغ مثل پارک ها هم می توان استفاده کرد و بر روی آن از وسایل سنگین همانطور که اسم برده شد گذاشت.

گرانول باشگاهی به آسانی و بسیار راحت نصب می‌شود و وزن سنگین آن مانع از لیز خوردن و جابجایی زیاد آن می‌شود اما با این حال شما برای اطمینان از آسودگی خاطر می توانید آن را با چسب و یا پیچ و مهره سفت و محکم در محل خود نصب کنید.

گرانول باشگاهی را می‌توانید در رنگ مورد نظر خود تهیه کنید و به دلخواه سفارش دهید سنگینی آن نیز نمی‌تواند مورد آزار باشد چرا که گرانول باشگاهی با شکل مربعی و 1  در 1 و یا 2 در 2 می باشد که به آسانی می توانید آن را جابجا کنید.

 گرانول باشگاهی در ضخامتهای ۲۰، ۲۵، ۳۰، ۴۰، میل عرضه می‌شود و خصوصیات قابل قبول برای خریداران آن می باشد.

گرانول باشگاهی دارای نکاتی است که حین خرید باید حتماً به آن توجه داشته باشید این موارد شامل دانسیته و تراکم کفپوش گرانول باشگاهی می باشد که هر چه تراکم کفپوش گرانول باشگاهی بالاتر باشد ذرات لاستیکی به هم چسبیده تر بوده و در نتیجه سختی و مقاومت بالاتری برای کفپوش لاستیکی گرانولی ایجاد می‌کند.

گرانول باشگاهی مقاومت بالا، ماندگاری و عمر طولانی دارد و همچنین مقاومت در برابر پوسته پوسته شدن و مقاومت در برابر آب باران نور خورشید را نیز دارد.

گرانول باشگاهی همانطور که اشاره شد مقاومت بسیار بالایی در برابر نور خورشید برف و باران دارد و به سادگی خراب و پوسیده و یا رنگ عوض نمی‌کند. همین موارد دلیلی می باشند که از آن در پارک ها و فضاهای باز نیز استفاده می‌کنند.

خلاصه گرانول باشگاهی یک کفپوش بسیار مقاوم و سخت در برابر عوامل محیطی و فیزیکی است که در مکان هایی مثل مهدکودک‌ها خانه بازی ها باشگاه های ورزشی و حتی حیاط منازل و کارگاه ها و پارک ها نیز استفاده می‌شود. گرانول باشگاهی عمر بسیار بالایی دارد و می‌توان سالیان سال از آن استفاده کرد و از کارایی خوب آن نهایت لذت و رضایت را برد. قدرت ضربه گیری بسیار خوب در برابر وزنه های سنگین را دارد و به همین منظور در باشگاه های بدنسازی که دستگاه‌های بسیار سنگین در آن به کار می رود استفاده می شود. بسیار مقاوم در برابر نور خورشید برف و باران است و به خاطر این خصوصیات است که در پارکها که رفت و آمد بسیار زیادی در آن وجود دارد و عوامل محیطی فراوان نیز دارد استفاده می‌شود.