گرانول باشگاهی نوعی کفپوش میباشد که ماده اصلی آن لاستیک وچسب مخصوص بوده و دردما و فشار بالا تولید میشود. این کفپوش ها ، کفپوش لاستیکی هم نامیده میشود زیرا لاستیک به کار رفته در این نوع کفپوشها بیشتر بیانگر نوع این کفپوش میباشد.

کفپوش گرانولی دوستدار طبیعت بوده چرا که از آلودگی طبیعت و محیط زیست به وسیله ی لاستیک به خصوص لاستیک خودرو جلوگیری کرده و لاستیک خودرو پس از فرسایش دوباره به نوعی به چرخه ی استفاده برگشته و مورد استفاده مجدد قرار میگیرد.

تولید کفپوش لاستیکی به این صورت میباشد که : لاستیک خودرو پس از جمع آوری و انتقال به کارگاه ابتدا شستشو شده و عاری از آلودگی میگردد سپس وارد دستگاه خرده کن شده و به صورت قطعات کوچک خرد میشود .

این قطعات کوچک پس از خرد شدن وارد یک نوار نقاله دیگر شده و با گذشت از یک صافی ضایعاتی نظیر الیاف از لاستیک جدا شده و در مرحله بعدی که مرحله تولید گرانول خام میباشد وارد دستگاه آسیاب شده و به قطعات ریزی تبدیل میشود.

گرانول باشگاهی که از این ذرات گرانول ریز تولید میشود برای عاری بودن از هرگونه ضایعات اضافی میبایست خرده های لاستیک ریز حاصل از آسیاب لاستیک مجدد از یک صافی توری شکل عبور کرده و گرانول خام نهایی آماده شود. کف پوش گرانولی باید دارای استحکام قوی و قابل قبولی باشد زیرا در مراکز استفاده در معرض ضربه و فشار قرار میگیرند و در صورت نداشتن استحکام مورد نظر آسیب پذیر بوده و ممکن است باعث بروز خساراتی شود.

ازاین رو ذرات گرانول آسیاب شده باید به هم متصل شده و شکلی منسجم و یکپارچه بگیرند که از استحکام مورد نظر برخوردار شوند ، که این شکل یکپارچه در اصل همان کفپوش گرانولی50در50سانت ویا1در1مترمیباشد.

دانه های گرانولی بازیافتی برای تولید گرانول باشگاهی میبایست که در دستگاه پرس قرار بگیرند و به نوعی پخته شوند اما قبل از قرار گرفتن در دستگاه پرس که فشار و دما را به ذرات گرانول وارد میکند باید که با چسب و مواد رنگ مخصوص مخلوط شده زیرا استحکام اصلی که کفپوش گرانولی پیدا میکند حاصل از چسب به کار رفته در بین ذرات گرانول میباشد و از طرفی با توجه به سلیقه و فضاهای کاربردی گوناگون این کفپوش نباید در یک رنگ محدود باشد و به نوعی جوابگوی سلایق مختلف در رنگ و طرحهای گوناگونی باشد از این رو در هنگام اضاف نمودن چسب مخصوص ، پودر رنگ مخصوص نیز به این ذرات که ماده اصلی کفپوش میباشند اضافه شده و در دستگاه میکسر قرار گرفته و کاملا با هم مخلوط میگردند.

گرانول باشگاهی که نیمی از مسیر تولید را طی کرده ، پس از میکس شدن کامل مواد نامبرده ، این مواد بسته به سایز مورد نظر که کفپوش چه سایزی را دارا باشد در قالب قرار گرفته که البته قالبها نیز با توجه به ضخامت کفپوش و نوع کفپوش که شانه تخم مرغی یا ساده باشد با هم تفاوت دارند ، سپس قالب در زیر دستگاه پرس قرار میگرید و همزمان فشار و حرارت(بسته به نوع کفپوش تا250درجه دما نیزبه قالب انتقال میابد)به قالب و در اصل کفپوش وارد میشود تا کفپوش شکل یکپارچه و استحکام را به خود بگیرد. پس از اتمام زمان پخت کفپوش باشگاهی از زیر دستگاه پرس خارج شده و در هوای آزاد قرار میگیرد تا خود به خود سرد شده و آماده انتقال به محل نصب شود.

اگر که کفپوش پس از خروج  از زیر پرس بلافاصله به محل نصب منتقل شود احتمال آسیب و پارگی کفپوش وجود دارد زیرا کفپوش بعد از خروج از دستگاه پرس میبایست سرد شود که گرمای حاصل از پخت در پرس را که در خود داشته کاهش یابد و به نوعی با گذشتن این زمان لایه ی وسطی کفپوش نیز سرد شده و کفپوش استحکام اصلی خود را پیدا میکند.

گرانول باشگاهی در مجموعه های ورزشی و برخی رشته های ورزشی نظیر بدنسازی بیشترین کاربرد را  دارد زیرا در برخی از رشته های ورزشی نظیر رشته نامبرده ، استفاده از کفپوش تاتامی به دلیل فضا و تجهیزات ورزش مورد نظر احتمال آسیب به کفپوش تاتامی را افزایش داده و در صورت استفاده از تاتامی در این رشته ها تاتامی آسیب دیده و خساراتی مالی را به دنبال دارد از این رو بهترین گزینه جهت این ورزش ها کفپوش گرانولی میباشد .

گرانول باشگاهی نسبت به تاتامی از مقدار نرمی کمتری برخوردار است اما همچنان حالت ضربه گیر را در خود دارد که از آسیب های احتمالی در حین ورزش کردن به ورزشکارجلوگیری به عمل آورد . از دیگر مزایای کفپوش گرانولی میتوان به حالت صداگیر بودن این نوع کفپوش اشاره کرد که در برخی از باشگاه های ورزشی به شدت مورد اهمیت بوده زیرا اگر این کفپوش تا حدودی عایق صدا نبوده موجب آزار ورزشکاران و حتی واحدهای مجاور میشوند . این کفپوش به راحتی جابه جا شده ، تمیز شده و حتی در صورت خراب شدن یک یا چند قطعه ، آن قطعات کفپوش به آسانی تعویض میگردند.

گرانول باشگاهی فاقد هر گونه مواد سمی بوده و در تماس با مواد شیمیایی نظیر اسید یا مواد نفتی نیز مشکلی پیدا نمیکند.